середу, 13 травня 2015 р.

Закони запам'ятовування

1. Закон інтересу. Перед вивченням матеріалу поставте декілька запитань для зацікавлення, оскільки цікаве запам'ятовується набагато краще.

2. Закон осмислення. Осмислюйте матеріал, який вивчаєте, адже чим глибше усвідомлюється інформація, тим краще запам'ятовується.

3. Закон дії. Намагайтеся відшукати застосування інформації, яку будете запам'ятовувати, тому що матеріал, який бере участь у практичній діяльності запам'ятовується краще.

4. Закон установки. Якщо людина дала установку на запам'ятовування, то вивчення матеріалу буде значно ефективнішим.

5. Закон асоціацій. Організовуйте запам'товування на асоціаціях із вже знайомим чи вивченим матеріалом, що сприяє асоціативному зв'язуванню інформації.

6. Закон 7+2, або закон оптимального ряду. Великі обсяги інформації поділяйте на блоки, велику кількість термінів діліть на групи, які містять не більше 7 нових понять.

7. Закон повторення. У зв'язку з цим добру пораду давав К.Д.Ушинський : "Немає ніякої потреби повторювати вивчене неодмінно в тому порядку, у якому воно було вивчене, а навпаки, значно корисніші... повторення, які вводять вивчене в нові комбінації...".

8. Закон краю. Гарно організовуйте початковий і завершальний етап роботи з певним матеріалом, оскільки краще запам'ятовується та частина інформації, яка подається на початку і наприкінці роботи.

1 коментар: